Par ēterisko eļļu kvalitāti
Arvien biežāk dzirdu cilvēkus runājam par īpašām “terapeitiskas kvalitātes” ēteriskajām eļļām. Vai tiešām Latvijā parādījies kas īpašs? Noskaidrojot vairāk, izrādās, ka šīs ēteriskās eļļas ražo un pārdod pāris lielas ASV kompānijas, izmantojot daudzlīmeņu mārketingu un viltīgu saukli par ēterisko eļļu “terapeitisko kvalitāti” (therapeutic grade essential oils). ASV gan nav nevienas organizācijas, kas oficiāli varētu piešķirt šādu titulu.
JEBKURAI DABĪGAI ĒTERISKAJAI EĻĻAI PIEMĪT TERAPEITISKAS ĪPAŠĪBAS, ja vien tā ir iegūta atbilstoši kvalitātes prasībām un nav atšķaidīta ar kādu sintētisku līdzekli. Tātad, jebkura dabīga ēteriskā eļļa ir ar “terapeitisku kvalitāti”.
Neapšaubu ASV daudzlīmeņu
mārketinga (MLM) firmu produktu kvalitāti, tomēr skaidrības labad gribu teikt,
ka šobrīd kvalitatīvas ēteriskās eļļas iespējams iegādāties arī no citiem
ražotājiem. Latvijā ir vairāki specializēti dabīgo izejvielu veikali, kas tirgo
arī ēteriskās eļļas. Protams, katra paša ziņā ir izvēlēties, kur un no kāda
piegādātāja ēterisko eļļu pirkt. Vienīgi nevajadzētu aizmirst, ka par
mārketingu vienmēr ir jāmaksā.
Mana aromterapeites pieredze liecina, ka maza ražotāja ēteriskā eļļa mēdz būt spēcīgāka un iedarbīgāka nekā tāda, kas pildīta košā pudelītē ar liela zīmola vārdu. Mazajās ražotnēs augi tiek ievākti savvaļā vai arī kultivēti, izmantojot roku darbu. Mazie ražotāji augus vāc ar rokām, un arī ēterisko eļļu destilācijas process ir kas īpašs. Līdz ar augu vācēja un destilētāja ciešu līdzdalību ēteriskās eļļas ieguves procesā, tā iegūst augstākas vibrācijas un spēcīgāku dziedniecisko potenciālu.
Kopumā ar ēteriskajām eļļām ir gluži tāpat kā ar vīniem – katrs var izvēlēties sev tīkamāko zīmolu un maksāt par to atbilstošu cenu. Vienīgi, atšķirībā no vīna, ēterisko eļļu nav ieteicams lietot iekšķīgi.Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.